Haber

Eşi, iki çocuğu ve 3 milyon lirayla Erzurum’a kaçtı.

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı Sanayi Mahallesi’nde annesi Kibar Fazilet’in karşısındaki iki müstakil evde yaşayan 35 yaşındaki Mehmet Erdem’in 6 yıl önceki mutlu evliliği kabusa döndü.

Her zamanki gibi sabahın erken saatlerinde kamyoneti ile kağıt ve hurda toplamaya giden Erdem, akşam eve geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü.

Evindeki eşyalarla ve yıllardır biriktirdiği 3 milyon lirayla iki çocuğu olmadığını gören Erdem, eşi H. Erdem’i cep telefonundan aradı ancak ulaşamadı.

suç duyurusunda bulundu

O sırada eve gelen anne, oğluna konutunda ne altın ne de parası olmadığını söyledi. Polisi arayan anne ve oğul, daha sonra adliyeye giderek gelinleri hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Devletin çocuklarımı almasını istiyorum”

Gece gündüz çocuklarının geleceği için kağıt ve hurda topladığını, günlük kazancının ortalama 500 lira olduğunu belirten Mehmet Fazilet, şunları söyledi:

Altı yıl önce İstanbul’da yaşayan eşimle tanıştım ve evlenmeye karar verdik. Bu evlilikten iki çocuğumuz var. Aramızda bir problem olmadı. Her sabah olduğu gibi 7 Şubat sabahı erken saatlerde kağıt ve hurda toplamak için evimden çıktım. Akşam gerçek evine vardığımda ortalık savaş alanına dönmüştü. Evin içini çöplüğe çevirdi, yıllarca biriktirdiğim 3 milyon lirayla en çok değer verdiğim iki çocuğumu değerli eşyalarıyla birlikte götürdü. Ben şaşkınlık içinde evde dururken annem geldi ve ne altını ne de parası olduğunu söyledi. Eşimi tekrar telefonla aradım ama kapalı. Hırsızlık yapan eşim yakalanırsa Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün çocuklarıma sahip çıkmasını istiyorum.

“Hem beni hem de oğlumu yaktı”

Rahatsız olduğu için ambulansla hastaneye kaldırıldığını, iyileşip eve geldiğinde soyulduğunu öğrenen Kibar Fazilet, şu ifadeleri kullandı:

Gelin ocağımızı söndürdü. Kendi evi yetmezmiş gibi benim evime de girip hırsızlık yaptı. Birikimimle kendime bir ev almayı hayal ediyordum ve o gitti. Aslında çok uygun bir insandı, hep gelir ocağımı yakar, temizliğimi yapar, bana yardım ederdi. Ama sonunda hem beni hem de oğlumu yaktı. Ondan şikayetçiyiz.

buldan-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu